Yunus Emre İHO Dörtdivan ve Bolu'yu tanıttı
EĞİTİM, 22 Nisan 2022 08:56Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Hülya Kutlu ve 7. sınıf öğrencileri, e-Twinning Platformunda katıldıkları ''Kültürümü Tanıyorum-Tanıtıyorum Projesi'' kapsamında Dörtdivan başta olmak üzere Bolu ve ilçelerini tanıttılar.
![Yunus Emre İHO Dörtdivan ve Bolu'yu tanıttı](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/yunus-emre-iho-dortdivan-ve-bolu-yu-tanitti-1185.png)
Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Hülya Kutlu ve 7. sınıf öğrencileri, e-Twinning Platformunda katıldıkları ''Kültürümü Tanıyorum-Tanıtıyorum Projesi'' kapsamında Dörtdivan başta olmak üzere Bolu ve ilçelerini tanıttılar.
Yunus Emre İHO'nun yanısıra Bolu ve Türkiye'nin çeşitli yörelerinden okullar ile Azerbaycan'dan okulların ortak olarak yer aldığı projede öğrenciler, yaşadığı kültürü tanıma ve başka kültürdeki arkadaşlarına tanıtma fırsatı buldular.
Projede yörelere ait el sanatları, doğal güzelliker, tarihi eserler, yöresel türkü-şiir-maniler ve yöresel kıyafetler başta olmak üzere birçok alanda bulunulan yöreler ile ilgili kültürel özellikler web2 araçlarından da faydalanılarak önce tanındı sonra da tanıtıldı.
Projeyi yürüten Görsel Sanatlar öğretmeni Hülya Kutlu yaptığı açıklamada; "Atatürk’ün söylediği gibi 'sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir' sözünden yola çıkarak;tarihimizi ve kültürümüzü toplumumuza ve gelecek nesillere aktarmanın bir yolu da sanattır.'' dedi. ''Bu projeye katılma amacımız;öğrencilerimle birlikte sanat yoluyla yerel kültürümüzü tanıtıp,beraberinde farklı kültürleri öğrenerek ve eğlenerek gelişim sağlamaktı.'' diyen Hülya Kutlu, ''Kendim ve öğrencilerim adına çok verimli bir araştırma,öğrenme,öğretme ve uygulama süreciydi. Farklı kültürleri tanımak ve yaşamak bizler için bir keyifti. Etkinliklerimizde özellikle görsel sanatlar alanında farklı tekniklerle uygulama yaptığımız için öğrencilerimde kalıcı bilgiler oluştu.Projede yer alan herkesin emeklerine sağlık." ifadelerini kullandı.
Okul Müdürü Tuncay Demirtaş da, projede yer alan öğretmen Hülya Kutlu ve öğrencileri tebrik ederek katılım belgelerini takdim etti. Projenin sonunda Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi ödüllerini alabilmek için başvuru yapıldı.
EĞİTİM, 22 Nisan 2022 08:56
Yorumlar (0)
![Özcan, Köyler Ligi Futbol Turnuvası müsabakalarını izledi](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/ozcan-koyler-ligi-futbol-turnuvasi-musabakalarini-izledi-1740.jpg)
Özcan, Köyler Ligi Futbol Turnuvası müsabakalarını izledi
![İsmail Akgül sert konuştu, "Helalleşmeyeceğiz hesaplaşacağız"](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/ismail-akgul-sert-konustu-quot-helallesmeyecegiz-hesaplasacagiz-quot-1739.jpg)
İsmail Akgül sert konuştu, "Helalleşmeyeceğiz hesaplaşacağız"
![Yunus Emre İHO'da aşure günü etkinliği](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/yunus-emre-iho-da-asure-gunu-etkinligi-1738.jpg)
Yunus Emre İHO'da aşure günü etkinliği
![Tekke Barajı 2025'e ertelendi](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/tekke-baraji-2025-e-ertelendi-1737.jpg)
Tekke Barajı 2025'e ertelendi
![Mudurnu'da kümes yangını](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/mudurnu-da-kumes-yangini-1736.jpg)
Mudurnu'da kümes yangını
![Bolu Muhtarlar Derneği yeni başkanını seçti](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/bolu-muhtarlar-dernegi-yeni-baskanini-secti-1735.jpg)
Bolu Muhtarlar Derneği yeni başkanını seçti
![Akaryakıt istasyonunda yangın](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/akaryakit-istasyonunda-yangin-1734.jpg)
Akaryakıt istasyonunda yangın
![Yolcu otobüsü alev alev yandı](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/yolcu-otobusu-alev-alev-yandi-1733.jpg)
Yolcu otobüsü alev alev yandı
![Öğrencilerden ulaşım zamlarına tepki](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/ogrencilerden-ulasim-zamlarina-tepki-1732.jpg)
Öğrencilerden ulaşım zamlarına tepki
![Göynük'te iki katlı ev yandı](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/goynuk-te-iki-katli-ev-yandi-1731.jpg)
Göynük'te iki katlı ev yandı
![Tanju Özcan, camilerde toplanan bağışların kullanımını eleştirdi bu](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/tanju-ozcan-camilerde-toplanan-bagislarin-kullanimini-elestirdi-bu-1730.jpg)
Tanju Özcan, camilerde toplanan bağışların kullanımını eleştirdi bu
![TAYEKS'TE NELER OLUYOR?](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/tayeks-te-neler-oluyor-1729.jpg)
TAYEKS'TE NELER OLUYOR?
![Çaygökpınar bu sene şampiyonluk istiyor](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/caygokpinar-bu-sene-sampiyonluk-istiyor-1728.jpg)
Çaygökpınar bu sene şampiyonluk istiyor
![Bolu Müftülüğü'nden tadilat açıklaması](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/bolu-muftulugu-nden-tadilat-aciklamasi-1727.jpg)
Bolu Müftülüğü'nden tadilat açıklaması
![Gölcük ranta teslim edildi](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/golcuk-ranta-teslim-edildi-1726.jpg)
Gölcük ranta teslim edildi
![Müftülüğün izinsiz tadilatı Meclis gündeminde](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/muftulugun-izinsiz-tadilati-meclis-gundeminde-1725.jpg)
Müftülüğün izinsiz tadilatı Meclis gündeminde
![Hacı adayları kutsal yolculuğa hazırlanıyor](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/haci-adaylari-kutsal-yolculuga-hazirlaniyor-1724.jpg)
Hacı adayları kutsal yolculuğa hazırlanıyor
![İsmail Akgül; ''İşçi bayramında kıyıma başladılar''](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/ismail-akgul-isci-bayraminda-kiyima-basladilar-1723.jpg)
İsmail Akgül; ''İşçi bayramında kıyıma başladılar''
![Bolu Belediyesi’nden Sağlık Mahallesi’ne Hizmet ve Ödeme Noktası](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/bolu-belediyesi-nden-saglik-mahallesi-ne-hizmet-ve-odeme-noktasi-1722.jpg)
Bolu Belediyesi’nden Sağlık Mahallesi’ne Hizmet ve Ödeme Noktası
![Özcan, bakanların verdiği sözlerin peşine düştü](https://www.bolubilgehaber.com/resimler/icerikler/ozcan-bakanlarin-verdigi-sozlerin-pesine-dustu-1720.jpg)