Durak; “Ülke olarak zorlu süreçten geçmekteyiz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İlhan Durak, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, ilimizdeki tüm kurum ve yetkilileri birlik ve beraberliğe davet ederek, bu süreçte ortaya konan bazı siyasi yaklaşımları üzüntüyle takip ettiklerini söyledi. 

22 Şubat 2023 12:12
Durak; “Ülke olarak zorlu süreçten geçmekteyiz”

banner63

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İlhan Durak, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, ilimizdeki tüm kurum ve yetkilileri birlik ve beraberliğe davet ederek, bu süreçte ortaya konan bazı siyasi yaklaşımları üzüntüyle takip ettiklerini söyledi.

Bugünlerde hangi düşüncede olursa olsun devletin ve milletin yanında olunması gerektiğini vurgulayan Durak; “Tüm ülke tek yürek olmuşken, ilimizde yaşanan bazı siyasi yaklaşımlar Bolu kamuoyunu üzdüğü gibi bizleri de üzmüştür. Bugün siyaset yapma günü değildir. Devletimiz tüm kurumlarıyla, asrın felaketi olarak adlandırılan bu depremin yaralarını sarmaya çalışırken, bizlerinde devletimizin ve milletimizin yanında yer almamız gereken bir gündür. Deprem bölgesinde devlet yok diyenlerde bilsinler ki, devletimiz ilk andan itibaren tüm imkanlarıyla seferber olmuştur. Çok şükür Devletimiz her daim vatandaşının yanındadır, hakimdir ve hadimdir” dedi.

Milletimizin lehinde olan tüm projelere destek vereceklerini belirten MHP İl Başkanı İlhan Durak; “Deprem kuşağında bulunan Bolumuzda bu konuda bir çalışma yapılacaksa, bir proje hayata geçirilecekse, detayları kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşıldığı sürece, Bolu’nun vatandaşın lehine olan tüm projelerde desteğimizi esirgemeyiz. Yalnız şu da bilinmelidir ki, MHP olarak bu süreçte hiçbir siyasi fırsatçılığa müsaade etmeyiz” ifadelerine yer verdi.

Ülke olarak zorlu bir süreçten geçildiğinin altını çizen Durak; “Ülke olarak çok zorlu bir süreçten geçmekteyiz. 16 gündür 85 milyon tek yürek olmuş, depremin yaralarını sarmaya çalışırken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu İl Teşkilatları olarak, depremin ilk gününden itibaren Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla hem deprem bölgesinde hem de Bolumuzda afetzede vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak adına büyük bir gayretle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP olarak ilk günden itibaren vatandaşın ve devletin yanında olduklarını söyleyen Durak; “MHP teşkilatları olarak, 16 gündür siyaseti bir kenara bırakarak, devletimizin yanında nerede bir eksik varsa veya nerede bir ihtiyaç varsa oraya yetişmeye çalışıyoruz. İlk günden itibaren yardım toplama merkezi olan Civril AFAD deposu ve 17 Temmuz Salonunda tüm arkadaşlarımız gece sabahlara kadar çalıştılar. Ardından bölgeye giderek, Hatay ve Kahramanmaraş’ta vatandaşlarımızın yanında olduk. Sonrasında ilimize gelen afetzede vatandaşlarımızla bir araya gelerek devletimizin öncülüğünde ihtiyaçlarını giderme adına seferber olduk. Ülkücü ahlak böylesi günlerde bir olmayı, birlik olmayı, şahsi menfaatleri ve ikballeri bir kenara bırakarak milletimizin yanında olmayı emreder. MHP teşkilatları olarak tüm arkadaşlarım bu düşünceyle millet olarak yaşadığımız bu acıyı yüreklerinde hissettiler. Övünerek dile getirmeliyim ki, tüm Bolu halkı da bu süreçte büyük bir özveri göstererek deprem bölgesine yaptığı destekle Türkiye’ye örnek oldu” şeklinde konuştu.

Bu günlerin birlik olma günü olduğunu vurgulayan Durak; “Tüm ülke tek yürek olmuşken, ilimizde yaşanan bazı siyasi yaklaşımlar Bolu kamuoyunu üzdüğü gibi bizleri de üzmüştür. Bugün siyaset yapma günü değildir. Devletimiz tüm kurumlarıyla, asrın felaketi olarak adlandırılan bu depremin yaraları sarmaya çalışırken, bizlerinde devletimizin ve milletimizin yanında yer almamız gereken bir gündür. Bu düşünceyle ilimizde hangi kurum olursa olsun, afetzede vatandaşlarımız için bir katkı sağlayacaksa biz MHP teşkilatları olarak üzerimize düşen desteği veririz” cümlelerini kullandı.

Devletin ve milletin lehine olan tüm projelere destek vereceklerini belirten Durak “Diğer yandan deprem kuşağında bulunan Bolumuzda bu konuda bir çalışma yapılacaksa, bir proje hayata geçirilecekse, detayları kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşıldığı sürece, Bolu’nun vatandaşın lehine olan tüm projelerde desteğimizi esirgemeyiz. Yalnız şu da bilinmelidir ki, MHP olarak bu süreçte hiçbir siyasi fırsatçılığa müsaade etmeyiz ve yüreğimiz bu şekilde yanarken, milletimizin bu acısını ve hassasiyetini şahsi çıkarlarına alet etmeye çalışanların karşısına dikiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde ki hangi siyasi düşüncede olursa olsun tüm yetki sahiplerini birlik olmaya, el ele verip, Bolu’ya yakışır bir şekilde devletimizin ve milletimizin yanında olmaya davet ediyorum. Tekrardan depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavileri devam eden yaralılarımıza açıl şifalar diliyorum. Yüce Rabbim milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1